Tak jak można wywnioskować na podstawie krótkiego wstępu, myjka służy do czyszczenia i dezynfekcji przedmiotów. Używa się jej na mocno zabrudzonych narzędziach, jak również i przy codziennym myciu regularnie używanych przyrządów.
Czyszczenie oparte na właściwościach fal ultradźwiękowych umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, które ciężko byłoby wyczyścić ręcznie, a w wielu przypadkach nie dałoby się tego zrobić w pełni dokładnie.
Wbrew pozorom nie każdy sprzęt może zostać wyczyszczony bądź zdezynfekowany przy pomocy myjki ultradźwiękowej. Wynika to z kwestii bezpieczeństwa i ma na celu zadbanie o pacjenta.
Myjki nie powinno się używać na narzędziach wykorzystywanych do przeprowadzania takich zabiegów, w których dochodzi do przerwania ciągłości skóry pacjenta. Narzędzia te powinny być wymieniane, a nie czyszczone.
Zdecydowanie tak, ponieważ w budowie myjek nie znajdzie się żadnych takich elementów, które mogłyby jakkolwiek uszkodzić czyszczone narzędzie – druciaków, szorstkich gąbek albo jakiegokolwiek włosia. Mycie oparte jest jedynie na falach ultradźwiękowych, które działają zupełnie inaczej.
Czyszczenie ultradźwiękowe nie zaszkodzi nawet delikatnym powierzchniom, wykonanym z podatnych na uszkodzenia materiałów. W jego przypadku ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych jest minimalne, a wręcz zerowe.
Zazwyczaj proces oczyszczania i dezynfekowania przedmiotów wygląda bardzo podobnie. Wystarczy więc ogólnie się z nim zapoznać, najlepiej korzystając z instrukcji producenta, by od razu posiąść wiedzę na temat tego, jak działa każda myjka ultradźwiękowa.
Dla prawidłowego działania myjki ważne jest użycie dobrego płynu. Musi mieć on przede wszystkim odpowiednio wysokie stężenie i występować w formie koncentratu.
Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z Beauty System
Artykuł sponsorowany na zlecenie whitepress pl
Dodaj komentarz