Od czasu pojawienia się jednak metod korygowania tychże wad, życie z nimi jest o wiele prostsze. Regularnie powinniśmy bywać u lekarza okulisty i wykonywać niezbędne badania, by monitorować stan naszego narządu wzroku i wszystko mieć pod absolutną kontrolą. W ten sposób będziemy trzymać rękę na pulsie i gdy tylko zacznie coś niedobrego z naszym wzrokiem się dziać, zareagujemy. Możemy również problemom z oczami przeciwdziałać.
Oczywiście są wady wzroku dziedziczne i w ich wypadku niewiele będziemy mogli zrobić. Nawet jednak jeżeli dziedziczymy tendencję do danej wady wzroku, nie oznacza to, że na pewno będzie ona musiała wystąpić w ogóle lub jej nasilenie będzie mogło być mniejsze. Czasami bowiem również przez nasz tryb życia „pomagamy” wadom wzroku się ujawnić, a gdy już na nie cierpimy, pogłębiamy je. Niewłaściwy tryb pracy, zbyt wiele godzin przed ekranem, a nawet zaniedbania w diecie. To wszystko może finalnie prowadzić nas nawet do pogorszenia widzenia.
Suche dane odnośnie wad wzroku są przytłaczające. Ponad 1,5 miliarda ludzi na świecie cierpi na krótkowzroczność, a liczba osób z wadami wzroku w ogóle wynosi ponad 2,2 miliarda. W rzeczywistości liczby te są prawdopodobnie większe, ponieważ w wielu krajach nadal nie są dość dostatecznie rozwinięte programy społeczne mające na celu regularne badanie wzroku, również u małych dzieci. Mówi się nawet, że 75% populacji świata stosuje jakieś formy korygowania wzroku. To olbrzymie liczby.
To jednak jedynie dane pozbawione kontekstu. To co z całą pewnością można stwierdzić to fakt, że nawet poważna wada wzroku dzisiaj nie musi nam w niczym przeszkadzać. Sposobów korekcji jest bardzo wiele i są one niesamowicie skuteczne. To przede wszystkim okulary korekcyjne, szkła kontaktowe, a także zabiegi laserowe, które w ostatniej dekadzie rozwinęły się bardzo mocno, oferując jeszcze wyższy standard leczenia, skuteczność i pełnię bezpieczeństwa.
Więcej o popularnych wadach wzroku można przeczytać na stronie Coopervision.pl.
Wada wzroku wadzie nierówna. W większości przypadków wystarczy nam założenie odpowiednio dobranych okularów lub soczewek, by nasz komfort życia się znacząco poprawił. Są jednak wady bardziej skomplikowane, których korygowanie może być utrudnione. To chociażby astygmatyzm. W wielu przypadkach dopiero dokładniejsze badanie pozwoli wskazać najlepsze dla nas metody leczenia i korekcji wzroku. Właśnie dlatego powinniśmy regularnie co kilka lat odwiedzać lekarza okulistę.
Wpis sponsorowany na zlecenie whitepress.pl
Dodaj komentarz