Obrotowe taborety medyczne XXI wieku – 3 cechy

Wygodne i nowoczesne taborety medyczne to podstawowe wyposażenie wielu placówek medycznych i rehabilitacyjnych. Taborety lekarskie obrotowe zajmują wśród nich szczególne miejsce ze względu na szereg zalet, które ułatwiają pracę specjalistom, a pacjentom zapewniają maksymalny komfort.

Wymagania branży medycznej są bardzo wysokie, dlatego w trosce o bezpieczeństwo i komfort użytkowania meble medyczne U.B.M. Kotasińska opatentowały specjalne rozwiązanie głowicy kolumny gazowej.

 

Obrotowy taboret medyczny – zalety

Taborety medyczne można spotkać w każdej dobrze wyposażonej państwowej lub prywatnej placówce medycznej. Ponadto zastosowanie wysokiej jakości materiałów i zachowanie wysokich standardów sanitarnych podczas produkcji taboretów medycznych sprawia, że chętnie są one wykorzystywane także w wielu salonach fryzjerskich czy salonach kosmetycznych.

Nowością są obrotowe taborety medyczne z serii MEDICA z regulacją wysokości, które pozwalają na regulowanie siedziska bez użycia rąk. Dzięki temu profesjonalne taborety lekarskie MEDICA odpowiadają na potrzeby lekarzy i pacjentów XXI wieku, zapewniając najwyższy komfort pracy personelu medycznego oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu.

Co jeszcze wyróżnia profesjonalne obrotowe taborety medyczne dostępne w ofercie producenta U.B.M. KOTASIŃSKA?

 

Nieorganiczna tapicerka medyczna i wysokiej jakości materiały

Obrotowe taborety medyczne wykonane z nieorganicznej tapicerki medycznej i wysokiej jakości materiałów, które lakieruje się specjalną farbą proszkową, doskonale odpowiadają na wymagania branży medycznej. Użycie materiałów, które pozwalają na łatwe utrzymanie czystości, są bardzo trwałe, dzięki temu regularne dezynfekowanie i mycie taboretu nie wpływa negatywnie na wygląd obicia produktu.

Wszystkie obrotowe taborety medyczne spełniają wysokie wymagania użytkowe i sanitarne, które są potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami.

 

Odporność na uszkodzenia, środki chemiczne i promieniowanie UV

Taborety medyczne, które są produkowane i dystrybuowane z zachowaniem zasad higieny, ale także użyteczności muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne środki dezynfekujące. Systematyczne czyszczenie taboretów nie może się odbywać kosztem jakości mebli medycznych, dlatego ich wykonanie musi wyróżniać najwyższa jakość, za którą idzie trwałość produktu. Ponadto, taborety lekarskie powinny być odporne na działanie promieni UV i wilgoć, tak aby mogły być używane w każdym gabinecie, bez względu na specjalność lekarza i bez negatywnego wpływu np. na wyniki badań.

 

Wielofunkcyjność i bezpieczeństwo

Obrotowy taboret medyczny zapewnia nie tylko wygodę użytkowania, ale także możliwość utrzymania przedmiotu z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych. Dzięki użyciu wysokiej jakości materiałów, a także zastosowaniu odpowiednich technologii i patentów, jak np. specjalna regulacja wysokości siedziska za pomocą sprężyny gazowej obsługa i bezpieczeństwo taboretu pozwalają na najwyższy komfort pracy lekarza oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Ponadto do wyboru są taborety medyczne z oparciem, np. LEKO-OP; z regulacją wysokości ręcznie, jak model T-POL; lub bez użycia rąk, wspomniany model MEDICA; w różnym kształcie, np. ERGO SP z wyprofilowanym siedziskiem; a także w wielu kolorach, dzięki czemu można wybrać taboret zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

 

Dlaczego warto wybrać taboret obrotowy zamiast tradycyjnego?

Obrotowe taborety medyczne to nowoczesne meble medyczne, które ułatwiają pracę personelu medycznego, ale także znacznie podnoszą komfort pacjentów. Obrotowe krzesła są zaprojektowane tak, aby nawet praca w nienaturalnej pozycji przebiegała sprawnie i nadmiernie nie przeciążała np. kręgosłupa. Dodatkowo możliwość obracania krzesła wokół własnej osi pozwala na szybkie dopasowanie się do sytuacji i ergonomię pracy.

Tradycyjne taborety medyczne bez możliwości regulacji wysokości i bez funkcji obracania się są znacznie tańsze, ale jednocześnie ograniczają lekarzy w wykonywaniu ich pracy. 

 

Jakie są zalety regulowania taboretu bez użycia rąk?

Taborety medyczne z funkcją regulowania taboretu bez użycia rąk, czyli wspomniane taborety lekarskie MEDICA to nowoczesne i najlepsze rozwiązanie, które pozwala specjalistom na łatwe i szybkie dopasowanie wysokości siedzenia pacjenta do wykonywanej czynności w trakcie badania czy podczas zabiegu. Specjalna tarcza zamontowana w podstawie taboretu umożliwia specjaliście nie odrywanie rąk od pracy tylko po to, aby zmienić położenie ciała i wysokość pacjenta. Często te kilka sekund jest znaczące dla spadku koncentracji lub motywacji lekarza.

Ponadto bezpieczna zmiana położenia siedziska bez użycia rąk, a jedynie za pomocą stopy, ułatwia zapobiegać zakażeniom krzyżowym. Obrotowe taborety z serii MEDICA posiadają mechanizm synchronizacji regulacji pochylenia siedzenia – ułatwia to pracę i podnosi komfort użytkowania.

 

W jakich gabinetach taboret obrotowy sprawdzi się najlepiej?

Medycyna w XXI wieku musi nadążać za wymaganiami nowoczesnych ludzi i odpowiadać na potrzeby wielu lekarzy z różnych dziedzin. Dodatkowo wymagające społeczeństwo narzuca także coraz wyższe oczekiwania pod względem wyposażenia sal i gabinetów medycznych. Z tego względu obrotowe taborety medyczne polecamy zwłaszcza jako profesjonalne meble medyczne, idealne jako wyposażenie dla:

  • – stomatologów,
  • – ginekologów,
  • – okulistów,
  • – chirurgów,
  • – lekarzy medycy estetycznej,
  • – fryzjerów,
  • – kosmetologów.

 

Artykuł sponsorowany na zlecenie whitepress pl

Podziel się tym artykulem na facebooku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Płatne konsultacje

Konsultacje zdrowotne
rejestracja@zdrowiebeztajemnic.pl

Darowizna edukacyjna

Jeśli podoba Ci się ten blog, wspomóż mniejszą lub większą kwotą moją edukację w zakresie medycyny (kursy/szkolenia, książki, urządzenia).

Ankieta

Który z ponizszych artykulów chcialbys /chcialabys przeczytac?

Który z poniższych artykułów chciałbyś /chciałabyś przeczytać?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwum
stat4u