Najlepsze preparaty na ból gardła

Tabletki do ssania na ból gardła – smaczne i efektywne rozwiązanie

Poszukiwanie sposobów na skuteczne złagodzenie bólu gardła nie powinno być dla nas zbyt trudne. W aptece dostaniemy bowiem całą gamę preparatów – bez recepty – które mogą szybko załagodzić chrypkę oraz podrażnienia. W pierwszej kolejności warto więc zwrócić uwagę na tabletki do ssania na ból gardła. Do ich największych zalet można zaliczyć:

  • proste stosowanie – pastylki wystarczy jedynie ssać, co jest również jednym z lepszych rozwiązań dla dzieci;
  • efektywność – tabletki do ssania na ból gardła cechują się również wyjątkowo szybkim działaniem. Już po kilku minutach przynoszą znaczną ulgę i niwelują dyskomfort. 
  • różnorodne smaki – czasy, w których tabletki do ssania na ból gardła były po prostu niesmaczne już dawno minęły. Obecnie pastylki te dostępne są w różnorodnych smakach, które można sobie dopasować.

Tabletki do ssania na ból gardła sprawdzają się świetnie zarówno w przypadku osób dorosłych jak i u dzieci. Warto jednak zauważyć, że mogą one redukować różnorodne objawy – od chrypki, przez kaszel, aż po stany zapalne i podrażnienia. Przy ich wyborze, musimy to koniecznie uwzględnić.

Spray do gardła – szybki sposób na walkę z uporczywym bólem i podrażnieniami

Kolejnym rozwiązaniem w momencie, kiedy nie możemy poradzić sobie z uporczywym bólem gardła jest zastosowanie sprayu nawilżającego. Taki spray do gardła zwykle skutecznie redukuje objawy chrypki i podrażnień. Może także przyczynić się do zredukowania suchości w gardle oraz do regeneracji błony śluzowej. Sprawy do gardła z pewnością jest rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym. Zwykle wystarczy jedynie zaaplikować go – przy pomocy specjalnego atomizera – do jamy gardłowej, a już po kilku sekundach odczujemy wyraźną poprawę i ulgę. W aptekach znajdziemy spray do gardła zarówno o działaniu nawilżającym, ale także i przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Warto więc uwzględnić własne potrzeby, zanim zdecydujemy się na zakup.

Naturalne sposoby na ból gardła – co może nam pomóc?

Jeśli nie jesteśmy przekonani do farmaceutyków, a być może nie posiadamy ich obecnie w domowej apteczce, to możemy skorzystać z naturalnych sposobów na ból gardła. Oczywiście, przyniosą nam one ulgę, jednak w porównaniu z dedykowanymi środkami, ich efektywność może być nieco niższa. Jednym z najlepszych i rekomendowanych sposobów na ból gardła jest skorzystanie z dobroczynnych właściwości miodu. Możemy w tym celu przygotować sobie herbatę z miodem oraz dodatkiem cytryny. Taki napój wykaże się działaniem przeciwbakteryjnym – cytryna, a także nawilżającym – za sprawą dodatku miodu. Pamiętajmy jednak, że taką herbatę musimy wypić, kiedy jest ona ciepła!

Skuteczne preparaty na ból gardła dostępne w aptece internetowej Apteka dla Pacjenta – sprawdź!

 

Artykuł sponsorowany na zlecenie whitepress pl

Podziel się tym artykulem na facebooku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Płatne konsultacje

Konsultacje zdrowotne
rejestracja@zdrowiebeztajemnic.pl

Ankieta

Który z ponizszych artykulów chcialbys /chcialabys przeczytac?

Który z poniższych artykułów chciałbyś /chciałabyś przeczytać?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwum