Jak działa maślan sodu?
Maślan sodu to jeden z najbardziej przystępnych form kwasu masłowego. Ten sam w sobie nie pachnie zbyt dobrze i jest bardzo nietrwały, więc jego przyjmowanie bezpośrednio jest niemożliwe. Maślan sodu, zwłaszcza w postaci kapsułek w formie trójglicerydowej matrycy preparatu, jest bardziej trwała. Uwalnia się przez całą długość układu pokarmowego, przez całe jelita, cienkie i grube.
Maślan sodu ma za zadanie zadbanie o ciągłości nabłonka jelit. Dzięki temu do organizmu nie przedostają się bakterie ani toksyny z treści jelitowej. Na dodatek preparat pomaga w utrzymaniu odpowiedniej flory bakteryjnej, a także wspomaga działanie jelit – ich perystaltykę i motorykę. Specyfik można przyjmować przez dłuższy czas, zarówno pojedynczo, jak i w połączeniu z inną terapią przepisaną przez lekarza.
Maślan sodu w czasie uporczywych biegunek
Uporczywe biegunki, spowodowane różnymi problemami – właśnie w takich sytuacjach najlepiej sprawdza się maślan sodu. Jest to specyfik, który uzupełnia niedobory sodu w organizmie. Maślan usprawnia przepływ krwi przez błonę śluzową jelit. Zwiększa także wchłanianie wody i sodu w jelicie grubym.
To bardzo istotne zwłaszcza w czasie biegunek, które bardzo mocno odwadniają i są bezpośrednią przyczyną niedoboru składników odżywczych różnego rodzaju. Maślan sodu to specyfik specjalnego przeznaczenia medycznego, który pomaga dojść do siebie po i w trakcie problemów z jelitami. Bierze się go w czasie biegunek spowodowanych zakażeniem jelit na przykład po antybiotykoterapii. Jest to także jeden z tych składników, który dobrze sprawdza się w leczeniu zespołu jelita drażliwego. Maślan sodu nadaje się do leczenia chorób przewlekłych, więc w tym wypadku także będzie się wspaniale sprawdzał. Podaje się go pomocniczo, ale można także brać na stałe.
Kiedy jeszcze podaje się maślan sodu?
Maślan sodu ma jednak o wiele więcej zastosowań w problemach z lekami w innych sytuacjach. Dzięki odbudowywaniu nabłonka radzi sobie ze zniszczoną błoną śluzową, przyczyną stanów zapalnych. Pomaga także w zaburzeniach bakteryjnej flory jelitowej. Dzięki temu trawienie jest znów sprawne.
Składnik podaje się po zdiagnozowaniu niedoboru krótkołańcuchowych kwasów organicznych, który może sprawić, że jelita tracą szczelność. Czasami włącza się go także w czasie leczenia przeciwnowotworowego i radioterapii. Maślan sodu pomaga w odbudowaniu flory jelitowej i zmniejsza poziom stanów zapalnych, które są skutkiem ubocznym terapii antynowotworowej. Także w tym wypadku maślan sodu może być stosowany przewlekle.
Recepta na maślan sodu?
Maślan sodu najczęściej występuje w postaci kapsułek. Jest to często suplement diety, który można przyjmować 2 razy dziennie. Najlepsze efekty występują przy przyjmowaniu przez okres co najmniej 3 miesięcy. Preparat może być stosowany samodzielnie, ale w przypadku poważniejszych zdiagnozowanych chorób należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza, jeśli maślan sodu ma być jedną ze składowych terapii lekowej.
Preparatu nie powinny przyjmować kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią.
Dodaj komentarz