Jak na zawsze zapomnieć o soczewkach kontaktowych? Wykonaj zabieg laserowej korekcji wzroku!

the girl is holding a container for soft contact lenses and a lens on her finger

 

Laserowa korekcja wzroku – prosty sposób na poprawę wzroku

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który pozwala – w większości przypadków – całkowicie wyeliminować z życia pacjenta soczewki kontaktowe. Tym samym, to prosty sposób na znaczną poprawę jakości życia. Sam zabieg nie należy do zbyt długich – trwa ok. 20 minut, z czego tylko ok. 20 sekund przypada na użycie lasera. Korekcja jest bezbolesna, a przy tym obarczona minimalnym ryzykiem. Właśnie z tego powodu, laserowa korekcja wzroku należy do grupy najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych na świecie.

 

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega zabieg?

Zabieg laserowej korekcji wzroku, o którym więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku, jest przeprowadzany tylko na zewnętrznej części oka, a więc na rogówce. Jego celem jest zmiana kształtu rogówki w taki sposób, by światło, które wpada do oka, skupiało się na siatkówce. To, jaki kształt przybierze rogówka, będzie zależało od rodzaju wady wzroku pacjenta. U osób cierpiących na nadwzroczność rogówka zostanie uwypuklona, u pacjentów z krótkowzrocznością, konieczne będzie spłaszczenie rogówki, natomiast u osób z astygmatyzmem rogówka zostanie wyrównana.

 

Poprawa wzroku – jakie wady można łatwo skorygować?

Niemal wszystkie wady wzroku można skorygować za pomocą lasera. Tym samym, z soczewek kontaktowych mogą zrezygnować osoby, które cierpią na:

  • krótkowzroczność, czyli minusy (do -12 dioptrii),
  • dalekowzroczność, czyli plusy (do +6 dioptrii),
  • astygmatyzm, czyli nieostre lub rozmyte widzenie kształtów (do 6 dioptrii).

Warte odnotowania jest również to, że w trakcie jednego zabiegu, można jednocześnie skorygować dwie wady wzroku, czyli np. krótkowzroczność i astygmatyzm lub nadwzroczność i astygmatyzm. Nie ma też przeciwwskazań do wykonania zabiegu w przypadku, gdy w obydwu oczach występują dwie różne wady wzroku.

 

Soczewki kontaktowe – kto może z nich zrezygnować?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg przeznaczony dla dorosłych osób (od 21 roku życia), u których wada wzroku jest stabilna. Decyzja o tym, czy dana osoba będzie mogła poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku, zostaje podjęta podczas wizyty kwalifikacyjnej w klinice. Kandydat do zabiegu przechodzi przez szczegółowy wywiad lekarski, a także musi wykonać szereg specjalistycznych badań. Dopiero na tej podstawie, lekarz jest w stanie stwierdzić, czy pacjent może poddać się zabiegowi, czy też występują jakieś przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

 

 

Artykuł sponsorowany

Podziel się tym artykulem na facebooku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Płatne konsultacje

Konsultacje zdrowotne
rejestracja@zdrowiebeztajemnic.pl

Darowizna edukacyjna

Jeśli podoba Ci się ten blog, wspomóż mniejszą lub większą kwotą moją edukację w zakresie medycyny (kursy/szkolenia, książki, urządzenia).

Ankieta

Który z ponizszych artykulów chcialbys /chcialabys przeczytac?

Który z poniższych artykułów chciałbyś /chciałabyś przeczytać?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwum
stat4u