Czy jest sposób na dalekowzroczność?

Dalekowzroczność obok krótkowzroczności to najczęściej spotykana wada wzroku. Ma podłoże genetyczne i może występować nawet we wczesnym dzieciństwie. Oprócz tego pojawia się w niewielkim stopniu u wszystkich pomiędzy czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia. W tym wieku zaczynają się żarty, że ręka za krótka przy czytaniu gazety. Rzeczywiście, pierwszy objaw dalekowzroczności starczej zwanej również prezbiopią to kłopoty z ostrym widzeniem z bliska. Problemy sprawia książka, smartfona, małe literki na opakowaniach produktów. Dalekowzroczność nie przeszkadza z kolei przy widzeniu na dalsze odległości, tak, że na przykład kierowcy wcale jej nie odczuwają prowadząc samochód. Leczenie dalekowzroczności polega przede wszystkim na stosowaniu okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Wcześnie zdiagnozowana u dziecka i skorygowana odpowiednimi okularami może się cofnąć, w późniejszym wieku nie ustępuje, a nie korygowana może się pogłębiać.

Jak wygląda leczenie dalekowzroczności?

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest badanie okulistyczne. Popularne okulary do czytania kupione w drogerii czy nawet w aptece to tylko środek doraźny. Sprawdzą się, jeśli zapomnieliśmy zabrać okulary w podróż czy do pracy. Jednak właściwe okulary powinien dobrać tylko i wyłącznie lekarz. Mojepierwszesoczewki.pl to platforma dla wszystkich, którzy zaczynają odczuwać problemy ze wzrokiem, ale nie maja czasu na kolejne wizyty u lekarzy i salonach optycznych. Zarejestrowani pacjenci podczas jednej wizyty mogą liczyć na badanie lekarskie, dobór soczewek, ich zakup na miejsce, a nawet krótkie przeszkolenie ja zakładać, zdejmować i pielęgnować soczewki kontaktowe. Mojepierwszesoczewki.pl mają w ofercie wiele soczewek najlepszych światowych marek. Używanie sprawdzonych, certyfikowanych soczewek to gwarancja zdrowia i właściwego leczenia dalekowzroczności. Dla tych, którzy obawiają się stosowania soczewek mojepierwszesoczewki.pl oferuje bezpłatne testy zakończone zakupem po promocyjnych cenach.

Dlaczego warto wybrać soczewki na dalekowzroczność?

Wbrew panującym opiniom poza małymi wyjątkami mogą je stosować praktycznie wszyscy. Są dużo wygodniejsze niż okulary, a leczenie dalekowzroczności nie będzie przeszkadzać w aktywnym trybie życia. Również nie bez znaczenia jest strona finansowa. Dobre soczewki kontaktowe to wydatek kilkudziesięciu złotych miesięcznie, czyli znacznie mniejszy niż jednorazowy zakup szkieł i oprawek. Soczewki kontaktowe zapewniają tez o wiele szersze pole widzenia – dobrze wiedzą o tym kierowcy, którzy zamienili tradycyjne okulary na nowoczesne soczewki.

 

 

Artykuł sponsorowany na zlecenie whitepress pl

Podziel się tym artykulem na facebooku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Płatne konsultacje

Konsultacje zdrowotne
rejestracja@zdrowiebeztajemnic.pl

Ankieta

Który z ponizszych artykulów chcialbys /chcialabys przeczytac?

Który z poniższych artykułów chciałbyś /chciałabyś przeczytać?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwum