Klinika okulistyczna Warszawa

Co może wykryć, w czym może pomóc klinika okulistyczna? Dlaczego warto się tam udać?

Dobra klinika okulistyczna w Warszawie będzie w stanie wykryć w zasadzie wszystkie nieprawidłowości związane ze zmysłem widzenia. Począwszy od autorefraktometri, która wykrywa wady wzroku, takie jak nadwzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm, przez perymetrię, czyli badanie pola widzenia, które może pomóc w diagnostyce jaskry, po badanie w lampie szczelinowej.

Dobrze wyposażona klinika okulistyczna pomoże w wykryciu wielu chorób we wczesnym stadium. W przypadku jaskry jest to niezwykle istotne, ponieważ szybka reakcja przynosi dużo bardziej efektywne rezultaty, niż w przypadku, kiedy pacjent posiada już zaawansowane stadium. Trzeba wiedzieć, że jaskra początkowo zazwyczaj przebywa bezobjawowo, dlatego tym bardziej warto odwiedzić klinikę okulistyczną.

 

Zwyrodnienie plamki

Inną, trudną do wykrycia dla samego pacjenta chorobą jest zwyrodnienie plamki, związane z wiekiem, inaczej AMD – Age-related Macular Degeneration. Plamka żółta jest częścią oka odpowiedzialną za widzenie centralne, tj. umożliwia czytanie, rozróżnianie znaków drogowych, rozpoznawanie twarzy itd. Zwyrodnienie plamki żółtej jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku u osób powyżej 50 roku życia. W wykrywaniu AMD istotne jest badanie dna oka, a także OCT. Mimo powagi tej choroby, obecnie możliwe jest jej leczenie.

 

Zaćma – leczenie w Warszawie

Jedną z bardziej niebezpiecznych chorób oczu jest również zaćma. Jak stanowią dane Światowej Organizacji Zdrowia – na tę dolegliwość cierpi 20mln osób na świecie. Powoduje ona zmętnienie soczewki. Najczęstszą przyczyną występowania tej choroby jest wiek, ponieważ po czterdziestym roku życia soczewki tracą swoją elastyczność. Zaćma rozwija się powoli, a nowoczesne rozwiązania pozwalają na skuteczne leczenie tej choroby.

Co więcej, ten proces może zająć zaledwie jeden dzień. Klinika okulistyczna dysponująca odpowiednim sprzętem pozwoli specjaliście przeprowadzić zabieg trwający około 20 minut! Polega on na usunięciu zmętniałej soczewki i wprowadzeniu nowej. Warto wspomnieć, że zabieg ten jest bezbolesny dla pacjenta.

 

Do której kliniki okulistycznej w Warszawie warto się wybrać?

W stolicy znajduje się wiele takich placówek, warto jednak wyróżnić Europejskie Centrum Zdrowego Oka (ECZO), ponieważ ta klinika okulistyczna w Warszawie posiada sprzęt najnowszej generacji, który pozwoli na skuteczną diagnozę i leczenie różnych chorób oczu, nawet tych poważniejszych.

 

 

Artykuł sponsorowany na zlecnie whitepress.pl

Podziel się tym artykulem na facebooku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Płatne konsultacje

Konsultacje zdrowotne
rejestracja@zdrowiebeztajemnic.pl

Darowizna edukacyjna

Jeśli podoba Ci się ten blog, wspomóż mniejszą lub większą kwotą moją edukację w zakresie medycyny (kursy/szkolenia, książki, urządzenia).

Ankieta

Który z ponizszych artykulów chcialbys /chcialabys przeczytac?

Który z poniższych artykułów chciałbyś /chciałabyś przeczytać?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwum
stat4u